Od 17. do 19. aprila je potekala gledališka delavnica gluhih pod okriljem zveze društev gluhih. Delavnica je potekala v počitniškem domu v Kranjski Gori.
Iz našega društva smo se je udeležili Ivan, Mirsada in moja malenkost. Takoj ko smo prispeli, nas je Lada pozdravila in nas razporedila po sobah. Obenem nas je seznanila, da je prišlo do sprememb pri izvedbi programa. Glavni gost, Italijan, je odpovedal svojo udeležbo. Tako da sta delavnice vodili Lada in Jelena.
Po večerji je sledil spoznavni večer. Prišli so udeleženci iz Maribora, Slovenskih Konjic, Ljubljane, Novega mesta in Kranja. Nato nam je Lada opisala, kako bo potekala delavnica. Med predstavitvijo smo ugotavljali, da nas je več kot polovica lanskoletnih udeležencev. Novi so bili iz Maribora in Slovenskih Konjic. Večer je minil v prijetnem vzdušju.
Drugi dan po zajtrku smo se seznanili z gledališčem in spoznali, da ni gledališča brez scenarija, igralcev, luči, režije in gledalcev. Do kosila smo se naučili nekaj primerov. Po kosilu je prišlo do spremembe, namesto v domu smo z spoznavanjem gledališča nadaljevali v idilični pokrajini ob jezeru Jasna. To pa zato, ker je bil za naslednji dan napovedan dež. Veliko je bilo smeha in učenja novih zgodb. Po večerji smo nadaljevali in se razdelili v dve skupini. Prva se je učila osnov, druga, v kateri smo bili tudi mi trije, pa je vadila in se pripravljala za nastop na dogodku, ki bo potekel ob mednarodnem dnevu gluhih pod sloganom DEAF EXPO.
Tretji dan smo pripravili presenečenje z jutranjo budnico za eno udeleženko, ki je ravno ta dan dočakala abrahama. Po zajtrku so sledile še zadnje vaje za DEAF EXPO. Sledilo je kosilo, po kosilu smo abrahamovko presenetili s tortico in darilom. Čakala nas je podelitev priznanj in skupna fotografija za spomin. Počasi smo se poslovili in odpravili proti domu, vreme se je slabšalo in je kazalo, da se bo vsak čas ulilo.
Bilo je lepo in nepozabno.
Alenka Dobnikar
Fotografije