Med številnimi nagrajenci je bila tudi članica društva Auris, Darka Erklavec.
Jaz v društvo Auris prihajam šele dobro leto. V tem času sem spoznala samo dobre in srčne ljudi. Vsak se po svojih močeh trudi za dobrobit društva in članov. Rada pridem, ko je kakšno predavanje, na telovadbo, ko so kakšne delavnice in zelo rada se udeležim planinskega izleta. Na enem od teh izletov sem spoznala Darko, ki je vodja teh izletov. Darka uporablja polžev vsadek, a se da z njo kljub temu prav lepo pogovarjati. Ko sem izvedela, da bo Darka prejemnica bronaste plakete v Domžalah, sem bila prav vesela. Še bolj pa sem bila počaščena, ker sem se dogodka lahko udeležila.
Dogodek je potekal v sredo, 15. 4. 2026, v Domžalah v športni dvorani. Dvorana je bila polno zasedena. Vsak gost je imel stol z rezervacijo. Tudi skupina iz društva Auris je imela svoj kotiček, kamor smo se posedli in prav ponosno pogledovali proti Darki, ki je sedela v prvi vrsti med nagrajenci.
Naslov slovesne proslave se je glasil V čast nam je. Lep govor je imela županja občine Domžale, mag. Renata Kosec. Podelila je pet nagrad občine Domžale, tri bronaste, tri srebrne in eno zlato plaketo. Naša Darka je stopila na oder in prejela bronasto plaketo za izjemen prispevek k izboljšanju položaja oseb z nevidno invalidnostjo in za krepitev ozaveščenosti širše javnosti o pomenu delovanja društev, ki si v družbi prizadevajo za enakopravno vključevanje ranljivih skupin. Med podelitvijo sta imela čudovit nastop Klemen Slakonja in Eva Černe.
Po proslavi smo kot društvo stopili skupaj in Darki še enkrat iskreno čestitali, se fotografirali in odšli v preddverje na zakusko in pijačo.
Olga Grošelj
Fotografije